Back to top

Poland: Blackrapid RS DR-1 – pasek reporterski na 2 body – review / test

Jul 07, 2011 Category: Reviews

Read the full review in English and beautiful new product shots at www.tomaszmumot.pl/blog/No i nadszedł czas na kolejny test. Ponownie będzie to pasek reporterski firmy blackrapid (USA). Tym razem jednak będę testował wersję  na 2 aparaty – Blackrapid RS-DR1.  Sprzęt otrzymałem od wyłącznego polskiego dystrybutora firmy 4idea. Serdecznie dziękuję i pozdrawiam!


Opisywany przeze mnie produkt to najwyższa półka pasków do reporterki. Przeznaczony jest on głównie dla profesjonalistów.  Paski Blackrapid mają zapewnić większą wygodę podczas noszenia sprzętu. Dostęp do 2 body jest ultraszybki ( Przypomnę, że są to “Najszybsze paski na Świecie”). Pasek Blackrapid RS DR-1 to gwarancja, że Twoja szyja pozostanie nienaruszona. Bólu pleców również nie odczujecie, gdyż sprzęt jest zbalansowany. Waga sprzętu rozkłada się równomiernie na ramionach. Przed przesuwaniem się paska chroni pasek z przodu i rzep z tyłu.


Zaczynamy….


Po rozpakowaniu paczki pierwszą rzeczą, którą zauważyłem był brak siatkowanego woreczka na pasek. Poprzednie moje paseczki rs5 i rs-sport (używany obecnie) były zapakowane w taki gadżet. Tutaj produkt przyszedł w bardzo fajnym pudełku. Zdecydowanie lepiej to się prezentuje (chociaż woreczek przydałby się np. na akumulatorki ;) ). W zestawie otrzymałem dodatkowo bardzo fajny bajer o nazwie : “CoupleR” . Jest to paseczek, którym możemy spiąć pojedyncze paski i zrobić z nich pasek dual. W tym przypadku CoupleR służy do spięcia tylnych pasków, na których wiszą nasze body. Dzięki takiemu rozwiązaniu aparaty wiszą za plecami, a nie z boku. Przydaje to się głównie na małych, ciasnych salach weselnych, gdzie miejsce ma znaczenie. Bez tego idąc wzdłuż stołu zahaczalibyśmy o głowy gości ;) . Taki bajer, a cieszy…


W zestawie oprócz Paska (właściwie 2) znalazły się standardowo:


- 2x FastenR-


- 2x ConnectR-2


- instrukcja obsługi (+tips and tricks )


Aby rozpocząć pracę z paskiem należy wkręcić w korpus aparatu śrubę FastenR-3, zapiąć karabińczyk ConnectR-2, ustawić długość pasków i gotowe. Regulacja długości jest dziecinnie prosta. Regulacja długości i cały proces widoczny jest na filmie promującym poniżej.


Warto dodać, że pasek ten po odpięciu rzepa, zmienia się w dwa pojedyncze paski. Na plenery więc można podpiąć tylko jedno body, bez zakupu kolejnego paska. Rewelacyjna sprawa. Bardzo dobrze, że nie zrobili tego na stałe.


Pasek idealnie nadaje się na różnego typu eventy, reportaże ślubne,  plenery, jak również do sportu. Kupując paski firmy Blackrapid zyskujesz bardzo wysoką jakość. Nie ma obaw, że coś się urwie, pęknie. Marka pasków jest ceniona na całym świecie. Korzystają z nich miliony fotografów. Mamy szybszy dostęp do aparatu, efektywniej pracujemy i nie obawiamy się, że zaraz coś runie na ziemie. Pasek RS DR-1 zdecydowanie wart jest swojej ceny. Serdecznie Polecam.


Za kilka miesięcy napiszę jak się sprawuje..


Dziękuję serdecznie mojemu przyjacielowi Przemkowi Mudantowi za wersję ang ;)


You can find all our BlackRapid R-Straps in Poland through our distributor 4IDEA www.4idea.pl.Follow Tomasz Mumot on Facebook http://www.facebook.com/tomasz.mumot and Twitter @tomaszmumot


Comments